Interjero dizaino pagrindai ir kaip dekoruoti namus
-
Interjero dizainas - tai kūrybiškas būdas atskleisti geriausias savo namų savybes. Jis apima viską, pradedant sienų spalvų planavimu ir baigiant baldų ir aksesuarų, tinkančių jūsų namų stiliui, parinkimu.
Nesvarbu, ar tik pradedate, ar esate patyręs interjero dizaineris, šiame straipsnyje pateikiame patarimų ir gudrybių, kurių reikia, kad interjero dizainą pakeltumėte į aukštesnį lygį. Pasitelkę šiek tiek kūrybiškumo ir daug atsidavimo, galėsite susikurti namus, kurie bus ne tik gražūs, bet ir patogūs! Prieš pasineriant į smulkmenas, kaip kurti savo namų dizainą, svarbu suprasti, kas yra interjero dizainas ir ką jis apima. Tai padės geriau suprasti, į ką įsitraukiate ir ką galite padaryti, kad jūsų namai atrodytų kuo geriau. Jei domitės interjero dizainu ir dekoravimu, šiame straipsnyje rasite greitąjį pagrindų kursą.
Kuo skiriasi interjero dizainas ir interjero dekoravimas?
Interjero dizainas ir interjero dekoravimas dažnai klaidingai tapatinami, tačiau šios sąvokos nėra visiškai vienodos.
- Interjero dizainas yra profesija, kuriai reikia specialaus išsilavinimo ir formalaus mokymo, įskaitant erdvės planavimą, baldų dizainą ir architektūrą.
- Interjero dekoratorius neturi tokio formalaus išsilavinimo ir daugiausia dėmesio skiria erdvės estetikai ir paviršiaus išvaizdai. Ką samdyti, priklauso nuo to, ar reikia atlikti kokius nors konstrukcinius darbus ar erdvės bei zonų planavimą, ar reikia, kad kas nors suplanuotų tik dekorą ir bendrą patalpos išvaizdą.
Dekoro elementai
Pirmiausia turėtumėte pasirinkti namų interjero stilių. Taip skatinsite dizaino vienovės ir harmonijos principą, galvodami apie visą namą vienijančią temą.
Dar vienas principas yra pusiausvyra - vizualinio svorio paskirstymas kambaryje. Tai galite daryti simetriškai, kaip įprasta tradiciniuose interjeruose, arba asimetriškai, kaip įprasta neįpareigojančiuose interjeruose.
Kiekviename kambaryje turėtų būti centrinis taškas. Svetainėje tai gali būti židinys arba meno kūrinys. Jis išsiskiria masteliu, spalva arba faktūra.
Kontrastas ir įvairovė suteikia kambariui vizualinio įdomumo. Laikykitės ritmo, kad pasikartotų tos pačios spalvos, tekstūros ar rašto elementai bei keiskite jų dydžius ar spalvas.
FollowTheFlow / Getty Images
Tinkamos spalvų paletės pasirinkimas
Spalvų paletės pasirinkimas yra esminė interjero dizaino dalis. Nors kiekviename kambaryje galite naudoti skirtingą stilių ir spalvų schemą, dažnai vis tiek vienu ar kitu požiūriu norėsite apjungti visą būstą. Apsvarstykite, kokios spalvos dera mažame kambaryje, taip pat spalvas ir raštus labiau tinkamus didelėms erdvėms. Svarbiausias patarimas kai reikia pasirinkti spalvas savo namams - mažiau visada reiškia daugiau. Nors nėra nieko blogo būti kūrybingiems ir išbandyti įvairias spalvas, naudojant per daug spalvų, jūsų namai gali atrodyti netvarkingi ir nepatrauklūs. Renkantis spalvų paletę geriausia pasirinkti kelias neutralias spalvas, kurias galima naudoti įvairiais būdais ir kurios dera beveik su bet kuria kita ryškesne spalva. Daugiau patarimų, kaip dekoruoti dideles erdves skaitykite čia. Renkantis spalvas reikia nepamiršti kelių dalykų:
-
Visos spalvos turi gerai derėti tarpusavyje. Tai reiškia, kad turi būti pusiausvyra tarp šiltų ir šaltų tonų. Taip pat, kad nėra aštrių ar kontrastingų spalvų, kurios tarpusavyje nedera.
-
Spalvos turi gerai derėti ir su pasirinktu dekoru. Pavyzdžiui, jei naudojate daug medžio, nesirinkite metalo atspalvių, kurie su juo susikerta.
-
Spalvos turi gerai derėti su jūsų namų apšvietimu. Juk nenorite pasirinkti tokių, dėl kurių jūsų namai atrodys tamsūs ir nepatrauklūs.
The Spruce / Michelle Becker
Raštai
Raštų maišymas namų dekore yra viena iš pažangesnių interjero dizaino dalių. Raštai nebūtinai turi derėti, bet jie turi vienas kitą papildyti ir derėti tarpusavyje. Tai daroma atsižvelgiant į spalvą, dydį ir mastelį.
KatarzynaBialasiewicz / Getty Images
Tinkamų baldų pasirinkimas
Renkantis baldus savo namams, reikia nepamiršti kelių dalykų. Pirmiausia turite įsitikinti, kad baldai tinka jūsų erdvei ir kad jie yra pakankamai patogūs jūsų šeimai ir svečiams. Nepirkite baldų, kurie yra per maži arba per dideli jūsų erdvei, taip pat tokių, kurie yra nepatogūs kasdieniam naudojimui. Pavyzdžiui, jei turite mažų vaikų, nepirkite sofos, kuri yra labai tepli ir sunkiai valoma. Kita vertus, jei turite didelę šeimą, rinkitės didesnį poilsio zonos baldą.
Baldai yra pagrindinė investicija ir sudaro didelę kambario dekoro biudžeto dalį. Jei jūsų biudžetas ribotas, du svarbiausi baldai, kuriems neturėtumėte taupyti yra svetainės sofa ir miegamojo lova. Geriau taupykite kilimėliams, akcentiniams staliukams ir sienų meno dirbiniams. Didelės vertės daiktų ir pigesnių aksesuarų derinys - tai gudrybė, dėl kurios kambarys vis tiek atrodys stilingas, bet nesugadins viso bendro vaizdo.
Erdvės ir apšvietimo naudojimas pusiausvyrai sukurti
Projektuojant namus svarbu sukurti gerai subalansuotą erdvę, kuri atrodytų patraukliai. Norėdami tai padaryti, turite atsižvelgti į savo baldus ir juos supančią erdvę. Pavyzdžiui, dėl didelės sofos mažoje erdvėje jūsų kambarys gali atrodyti per ankštas. Kita vertus, dėl vienos kėdės dideliame kambaryje jūsų namai gali atrodyti pernelyg tušti. Šių problemų galite nepastebėti iš karto, tačiau laikui bėgant jos taps akivaizdesnės.
Dažna klaida apšvietimo sprendimuose, kurią daro žmonės, yra ta, kad šviestuvą kabina per aukštai arba per arti lubų. Nuleiskite jį pakankamai žemai, kad jis įneštų šviesos į kambarį ir būtų pastebėtas. Jei kabinsite jį virš stalo, įsitikinkite, kad atsistoję nuo stalo, jūs ar aukštesni svečiai į jį neatsitrenks.
Apšvietimu galima sukurti įvairią kambario nuotaiką ir net pakeisti jo matmenų suvokimą, daugiau apie apšvietimo svarbą skaitykite čia.
By Preeti Shah
Priedai, dekoracijos ir aksesuarai
Pridėdami papildomus smulkesnius aksesuarus ir dekoracijas, papildysite jau turimus baldus ir spalvas.
Meno kūrinių pasirinkimas labai svarbus kambaryje, tačiau lygiai taip pat atsižvelkite į tai, kaip ir kur juos eksponuosite. Viena iš taisyklių yra tai, kad sieniniai paveikslai turi būti akių lygyje.
Vienas iš kambario elementų, kuriam paprastai gali praversti išmani dekoratoriaus akis, yra pagalvių išdėstymas. Pagalvės gali būti gražus akcentas, papildantis kambario spalvų paletę, o kai kuriais atvejais - net sukurti pagrindinį kambario tašką. Tačiau dažnai pasitaiko, kad žmonės persistengia šioje dalyje ir taip apkrauna sofą, kad svečiui tenka gerokai pavargti jas perkeliant į kitą vietą, norint trumpam prisėsti.Dekoruoti pačiam ar pasitelkti profesionalus?
Jei kada nors susimąstėte, kaip interjero dizaineriai gali užsidirbti pragyvenimui, atsakymas paprastas: jiems mokama už patrauklių ir funkcionalių namų projektavimą. Nors interjero dizaineris gali būti reikalingas ne kiekvienuose namuose, jis gali gerokai palengvinti projektavimo procesą. Interjero dizaineris gali padėti apsispręsti dėl spalvų paletės, parinkti jūsų erdvei tinkančius baldus, rekomenduoti dekoracijas ir aksesuarus, kurie pagerins jūsų namų vaizdą. Bendradarbiavimas su interjero dizaineriu gali labai palengvinti projektavimo procesą.
Geras interjero dekoratorius gali per kelias sekundes nuskenuoti kambarį ir suprasti, kokie daiktai tinka kambaryje, kada ko nors yra per daug, ar skoninga ar reikia pagražinti. Keletas patarimų šioje srityje gali pakeisti arba sugriauti jūsų buvusius kambario dizaino sprendimus.
-