Ką reiškia ekologiškų baldų sertifikatai FSC, SFI, C2S ir Greenguard?
-
Vis geriau suvokdami savo veiksmų poveikį aplinkai, žmonės ieško būdų, kaip rinktis ekologiškus sprendimus daugelyje gyvenimo sričių. Vienas iš būdų tai padaryti - rinktis ekologiškus sertifikuotus baldus. Egzistuoja keletas skirtingų ekologiškų baldų sertifikatų, įskaitant FSC, SFI, C2S ir Greenguard. Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime kiekvieną iš šių sertifikatų, taip pat ekologiškų baldų pasirinkimo jūsų namams ar biurui naudą.
Kas yra ekologiškų baldų sertifikatai?
Ekologiškų baldų sertifikatai - tai etiketės, suteikiamos baldams, atitinkantiems tam tikrus aplinkosaugos ir socialinės atsakomybės standartus. Šių sertifikatų tikslas - suteikti vartotojams galimybę atpažinti baldus, kurie pagaminti iš tvarių medžiagų, pagaminti taikant aplinkosaugos metodus ir yra socialiai atsakingi. Vieni iš dažniausiai naudojamų ekologiškų baldų sertifikatų yra šie: Miškų valdymo tarybos pažymėjimas (the Forest Stewardship Council - FSC), Tvaraus miškininkavimo iniciatyva (the Sustainable Forestry Initiative SFI), "Nuo lopšio iki lopšio" (Cradle to Cradle - C2C) ir “Žalioji apsauga” (Greenguard).
Miškų valdymo tarybos pažymėjimas (FSC):
FSC yra vienas seniausių ir plačiausiai pripažintų ekologiškų baldų sertifikatų. FSC sertifikatas suteikiamas medienos gaminiams, pagamintiems iš atsakingai tvarkomų miškų. Šiuo sertifikatu užtikrinama, kad baldų gamyboje naudojama mediena yra iškirsta taip, kad būtų apsaugoti miškai ir visa juose esanti laukinė gamta. FSC sertifikatas taip pat užtikrina, kad baldų gamybai naudojama mediena gaunama iš tvarių šaltinių.
FSC sertifikavimo procesas apima griežtą miškų tvarkymo praktikos, taikomos baldų gamybai naudojamai medienai iškirsti, įvertinimą. Įmonės turi laikytis griežtų miškų tvarkymo standartų, įskaitant nykstančių rūšių apsaugą, miškų išsaugojimą ir pagarbą vietinių miško gyventojų teisėms. Baldų gamintojai taip pat privalo laikytis konkrečių kontrolės grandinės reikalavimų, kad užtikrintų, jog jų gaminiuose naudojama mediena yra sertifikuota FSC.
Tvaraus miškininkavimo iniciatyva (SFI):
SFI yra dar vienas ekologiškų baldų sertifikavimas, kuriame daugiausia dėmesio skiriama atsakingam miškų valdymui. SFI sertifikatas suteikiamas medienos gaminiams, pagamintiems iš miškų, kurie tvarkomi ekologiškai ir socialiai atsakingai. SFI sertifikavimo procesas apima miškų valdymo praktikos vertinimą, taip pat patikros grandinės reikalavimus, kuriais užtikrinama, kad baldų gamybai naudojama mediena yra iš sertifikuotų šaltinių.
SFI sertifikavimas taip pat apima atsakingos gamybos praktikos reikalavimus. Baldų gamintojai, gamindami SFI sertifikuotus baldus, privalo laikytis konkrečių aplinkosaugos ir socialinės atsakomybės standartų.
"Nuo lopšio iki lopšio" (C2C):
C2C sertifikavimas - tai ekologiškas baldų sertifikavimas, kurio metu daugiausia dėmesio skiriama visam gaminio gyvavimo ciklui - nuo žaliavų gavybos iki utilizavimo. C2C sertifikatas suteikiamas gaminiams, kurie sukurti atsižvelgiant į aplinkosaugą, naudojant medžiagas, kurios yra saugios ir sveikos tiek žmonėms, tiek aplinkai. C2C sertifikuoti gaminiai taip pat gaminami taikant aplinką tausojančią praktiką, o pasibaigus jų naudojimo laikui juos galima saugiai perdirbti arba kompostuoti.
C2C sertifikavimas apima griežtą gaminio poveikio aplinkai ir socialinio poveikio vertinimą per visą jo gyvavimo ciklą. Gaminiai turi atitikti konkrečius medžiagų sveikumo, pakartotinio medžiagų panaudojimo, atsinaujinančiosios energijos naudojimo, vandens naudojimo ir socialinio teisingumo standartus. Baldų gamintojai, gaminantys C2C sertifikuotus baldus, gamybos procesuose taip pat privalo laikytis konkrečių aplinkosaugos ir socialinės atsakomybės standartų.
“Žalioji apsauga” (Greenguard):
Greenguard - tai ekologiškų baldų sertifikavimas, kuriame daugiausia dėmesio skiriama patalpų oro kokybei. Greenguard sertifikatas suteikiamas gaminiams, kurie buvo išbandyti dėl lakiųjų organinių junginių (LOJ), t. y. kenksmingų cheminių medžiagų, kurios gali išsiskirti į orą iš baldų ir kitų buitinių gaminių, emisijos.
Greenguard sertifikavimas apima daugiau kaip 360 skirtingų LOJ emisijos tyrimus. Gaminiai turi atitikti konkrečius šių cheminių medžiagų, įskaitant formaldehidą, ftalatus ir kitas potencialiai kenksmingas medžiagas, emisijos standartus. Baldų gamintojai turi laikytis konkrečių gamybos procesų, kad šių cheminių medžiagų naudojimas gaminiuose būtų kuo mažesnis.
Ekologiškų baldų sertifikavimo privalumai
Pasirinkus ekologiškus sertifikuotus baldus galima gauti daug naudos tiek aplinkai, tiek namams ar biurui. Kai kurie iš ekologiškų baldų pasirinkimo privalumų yra šie:
-
Aplinkos apsauga.
Ekologiškų baldų sertifikatai skirti skatinti atsakingą aplinkosaugos praktiką, įskaitant tvarų miškų tvarkymą, atsinaujinančių medžiagų naudojimą ir kenksmingų cheminių medžiagų mažinimą.
-
Sveikesnė patalpų oro kokybė.
Daugelyje baldų gaminių yra kenksmingų cheminių medžiagų, kurios laikui bėgant gali išsiskirti į orą ir dėl to pablogėja patalpų oro kokybė. Rinkdamiesi ekologiškus sertifikuotus baldus, galite sumažinti kenksmingų cheminių medžiagų poveikio riziką ir pagerinti oro kokybę namuose ar biure.
-
Socialinė atsakomybė.
Ekologiškų baldų sertifikatai taip pat skatina socialinę atsakomybę, nes užtikrina, kad baldai būtų gaminami taip, kad būtų apsaugotos darbuotojų ir vietinių gyventojų teisės. Rinkdamiesi ekologiškus baldus galite paremti socialiai atsakingą verslo praktiką. Daugiau apie ekologiją baldų gamyboje informacijos rasite čia.
-
Ilgalaikis patvarumas.
Daugelis ekologiškų baldų yra pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų ir skirti naudoti daugelį metų. Investuodami į aukštos kokybės svetainės baldus, miegamojo baldus, vaikų kambario baldus, virtuvės baldus ar biurui skirtus baldus, galite sumažinti poreikį dažnai juos keisti, ilgainiui sutaupyti pinigų ir sumažinti poveikį aplinkai. Plačiau apie ekologiškus baldus skaitykite čia.
Apibendrinant galima teigti, kad ekologiški baldai, sertifikuoti tokių organizacijų kaip FSC, SFI, C2C ir "Greenguard", gali suteikti daug naudos, įskaitant aplinkos apsaugą, geresnę patalpų oro kokybę, socialinę atsakomybę ir ilgalaikį patvarumą. Rinkdamiesi tokius baldus galite prisidėti prie tvarios praktikos ir remti įmones, kurios teikia pirmenybę žmonių ir planetos gerovei.
Jei įdomu kaip susikurti ilgalaikį tvarių namų dizainą skaitykite šį tinklaraščio straipsnį, galbūt tai padės žengti žingsnį link tvarumo. -
Aplinkos apsauga.