Prekių katalogas

Kokios yra baldų išdėstymo kambaryje taisyklės?

  • Kokios yra baldų išdėstymo kambaryje taisyklės?

    Baldų išdėstymas kambaryje yra vienas iš tų dalykų, kuriuos darome apie tai beveik nesusimąstydami. Mes tiesiog žinome, kur mūsų daiktai mums tarnaus geriausiai ir patogiausiai. Tačiau ne visada lengva išdėstyti baldus, nes kartais, nors ir gerai įsivaizduojate, ko norite, vis tiek galiausiai daiktai nesutampa ar nedera tarpusavyje kaip įsivaizdavote. Todėl pateikiame patarimų, kurie padės jums sutvarkyti baldus kiekviename kambaryje, kad jie atrodytų puikiai ir išpildytų patalpos erdvę funkcionaliai ir vizualiai. 

    Fengšui

    Terminas fengšui reiškia tradicinės kinų architektūros ir dizaino principus, kuriais siekiama užtikrinti harmoniją gyvenamosiose erdvėse. Šie principai grindžiami tikėjimu, kad kiekvienas daiktas ir elementas kambaryje turi tam tikrą energiją, vadinamą qi, ir kad tam tikri daiktai gali padėti šią energiją padidinti arba sumažinti. O gerai ir tinkamai suprojektuota erdvė padidins produktyvumą ir kūrybiškumą.
    Daugiau apie fengšui baldų išdėstymo principus skaitykite čia.

     

    Veidu į traukos objektą

    Tai gali būti langas (ir vaizdas pro jį), židinys, dekoratyvi siena ar bet koks kitas kambario elementas, dėl kurio patalpa išsiskiria. Dekoruodami interjerą ir statydami patalpose baldus, įsitikinkite, kad bet kokie jūsų pasirinkti elementai būtų atsukti ir orientuoti į svarbiausias jūsų gyvenamosios erdvės dalis.

     

    Atsižvelkite į baldo funkciją

    Svarbiausias interjero dizaino dalykas yra funkcionalumas. Tikriausiai nenorite, kad svečiams atrodytų, jog po gražiais baldais kažką slepiate. Turėtumėte stengtis, kad jūsų namai atrodytų gerai, bet kartu viskas būtų funkcionalu, o grožis neužgožtų pagrindinių baldų funkcijų:

    Išlaikykite atstumą

    Kurdami svetainės dizainą, laikykitės paprastumo principo. Čia geriausiai tinka minimalistinis požiūris. Jūsų sofa turėtų būti patogi, bet ji neturėtų dominuoti kambaryje. Vietoj to naudokite mažesnius elementus, pavyzdžiui, žurnalinius staliukus, spinteles, lentynas ir pan. Šie nedideli daiktai suteiks kambariui charakterio, bet jo neužgoš.

     

    Išmintingai naudokite spalvas

    Spalva yra vienas paprasčiausių būdų pakeisti kambario nuotaiką ir vaizdą. Rinkdamiesi spalvas pagalvokite, kokią nuotaiką norite sukurti. Ar norite atsipalaiduoti? Tuomet rinkitės švelnius atspalvius. O gal norite pasikrauti energijos? Gali padėti ryškios spalvos. Žinoma, niekada nesuklysite pasirinkę neutralius tonus. Jie yra klasikiniai ir nepavaldūs laikui. Jei turimų medinių baldų spalva jau tapo pabodusi ir norite įnešti naujų spalvų kambaryje, visada galite juos perdažyti ir prikelti juos antram gyvenimui suteikiant kambariui naujų spalvų, kaip tai padaryti išvengiant klaidų, skaitykite čia.

     

    Pridėkite tekstūros

    Tekstūra yra dar vienas būdas suteikti kambariui asmeniškumo. Pagalvokite apie kilimėlius, pagalvėles, užuolaidas, sienų meną ir kt. Tai suteikia kambariui gilumo ir įdomumo. Ir nepamirškite, kad mažiau yra daugiau. Dėl per didelio daiktų kiekio kambariai atrodo perkrauti, o to tikrai nenorite.

     

    Balansas

    Svetainė yra vienas svarbiausių kambarių namuose, nes čia praleidžiame daug laiko. Tačiau, kaip ir kiekvienas kitas namų kambarys, jis turi būti gerai suprojektuotas ir sutvarkytas, kad jame būdami jaustumėtės patogiai ir laimingi. Ne visada lengva rasti pusiausvyrą. Tiesą sakant, kartais tai atrodo neįmanoma. Yra du pagrindiniai būdai, kuriais dizaineriai siekia subalansuoti kambarį. Pasirinkti vieną jų galima priklausomai nuo kambario dydžio, baldų stiliaus ir bendros erdvės išvaizdos bei pojūčio.

     

    Simetrijos projektavimas

    Simetrija - tai idėja, kuria siekiama sukurti daiktą taip, kad jis atrodytų subalansuotas, kad ir į kurią pusę jį pasuktumėte. Pavyzdžiui, jei pagalvosite apie kvadratą, sunku įsivaizduoti, kad jis kada nors galėtų būti nesubalansuotas. Arba apvalus stalas sukuria apskritimo pusiausvyros pojūtį, o stačiakampė sofa - linijinės pusiausvyros pojūtį.

    Tačiau simetrija ne visada įmanoma. Kartais tikslinga vengti kurti simetriškas erdves. Keletas tokių pavyzdžių:

    • Kambariai su nelygiu grindų planu
    • Kambariai su asimetriškais langais
    • Kambariai su netaisyklingos formos durimis
    • Kambariai su keistos formos baldais

     

    Jei turite netaisyklingos formos kambarį, gali tekti apsvarstyti galimybę naudoti asimetrišką dizainą.

     

    Vizualinės pusiausvyros naudojimas

    Vizualinė pusiausvyra - tai siekis užtikrinti, kad daiktai kambaryje būtų vizualiai vienodi. Tikslas - sukurti harmonijos pojūtį naudojant panašaus dydžio, formų ir tekstūrų daiktus. Pusiausvyrą sukurti taip pat padeda, kai daiktai išdėstyti tam tikra tvarka. Pavyzdžiui, didelių baldų išdėstymas tokių kaip U formos minkštas kampas prie lango sukuria atvirumo pojūtį. Mažus daiktus dedant prie durų, sukuriamas privatumo jausmas.

    Vizualinė pusiausvyra dažnai naudojama projektuojant tolygaus plano kambarius. Tačiau ji gali būti taikoma ir bet kokio tipo patalpoms. Tiesiog pasistenkite, kad daiktai būtų vizualiai vienodi. Daugiau apie patalpų erdvės planavimą skaitykite čia.

     

    Nestumkite visų baldų prie sienų

    Aplink baldus turėtų būti galima lengvai judėti, todėl nestumkite jų arti sienų ir palikite pakankamai erdvės, kad baldas pilnai atliktų savo funkciją. Tai galioja tiek mažoms erdvėms, pavyzdžiui, miegamiesiems, tiek didelėms gyvenamosioms patalpoms. Jei norite dekoruoti mažesnę erdvę, geriau atrodys, kai daiktai bus arčiau vienas kito.