Prekių katalogas

Svajonių sapnai: lovų tipai ir kaip išsirinkti sau tobulą variantą

  • Svajonių sapnai: lovų tipai ir kaip išsirinkti sau tobulą variantą

    Lova - tai ne tik vieta miegoti, bet ir šventovė, komforto ir poilsio erdvė, kurioje pradedame ir baigiame savo dienas. Kadangi yra daugybė galimybių, išsirinkti tobulą lovą gali būti nelengva užduotis. Šiame straipsnyje leisimės į kelionę po lovų tipų karalystę ir padėsime rasti tą, kuri užtikrins svajingą miegą.

     

    Trumpa lovų istorija

    Lovos jau tūkstantmečius yra labai svarbi žmonijos civilizacijos dalis. Lovų kelionė nuo paprastų miegojimo platformų iki sudėtingų konstrukcijų, kurias matome šiandien, atspindi žmonijos evoliuciją ir pažangą komforto, higienos ir statuso srityse.
     

    Senovės Egipte apie 3000 m. pr. m. e. miegamojo paviršiaus pakėlimo nuo žemės koncepcija buvo gana populiari, visų pirma siekiant išvengti kenkėjų ir purvo. Faraonai ir kilmingieji turėjo lovas iš medžio, dažnai puošniai išdrožinėtas ir net paauksuotas auksu. Šios lovos taip pat turėjo medinius arba akmeninius galvos atlošus.
     

    Persikėlus į Senovės Romą, lovos ėmė įgauti prabangesnes formas. Romėnai naudojo čiužinius, pripildytus šiaudų, plunksnų ar vilnos. Jie taip pat mėgo puošnius lovų rėmus, pagamintus iš bronzos, papuoštus sidabru ir auksu. Romėnų kultūroje lova buvo skirta ne tik miegui, bet ir bendravimui bei valgymui.
     

    Viduramžiais lova tapo socialinio statuso simboliu. Turtuoliai turėjo dideles, aukštas lovas su sunkiomis užuolaidomis ir puošniais raižiniais. XVI a. pabaigoje pastatyta “Didžioji lova” yra ekstravagantiškų šio laikotarpio lovų pavyzdys; ji buvo tokia didelė, kad joje, kaip teigiama, galėjo tilpti keli žmonės.
     

    XVII ir XVIII a. lovų dizainas dar labiau išsivystė. Didelę reikšmę tam turėjo prabangiu gyvenimo būdu garsėjantys prancūzai. Teigiama, kad Prancūzijos Liudvikas XIV, pramintas Saulės karaliumi, turėjo daugiau kaip 400 lovų, o jo dvare Versalyje stovėjo sudėtingai ir įmantriai dekoruotos lovos.
     

    XIX a. pradėta skirti daugiau dėmesio sveikatai ir higienai. Išpopuliarėjo geležiniai lovų rėmai, nes juose, palyginti su mediniais, buvo mažesnė tikimybė aptikti patalinių blakių. Čiužiniai taip pat buvo naujoviški. 1865 m. užpatentuotas pirmasis spyruoklinis čiužinys.
     

    XX amžius pakeitė patalynės pramonę. Pradėjus naudoti tokias šiuolaikines medžiagas kaip atminties putos ir lateksas, čiužiniai tapo patogesni, prisitaikantys prie kūno ir labiau prilaikantys. Septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje išpopuliarėjo vandens lovos, o reguliuojamos lovos išpopuliarėjo dėl savo ergonominių savybių.
     

    XXI amžiuje daugiausia dėmesio skiriama pritaikymui, patogumui ir tvarumui. Dabar lovos kuriamos atsižvelgiant į individualius miego pageidavimus, su tokiomis funkcijomis kaip reguliuojamas kietumas ir išmaniosios technologijos, kurios gali stebėti miego režimą. Be to, vis dažniau naudojamos tvarios medžiagos, kad būtų sumažintas poveikis aplinkai.
     

    Iš esmės lovų evoliucija liudija žmogaus išradingumą ir patogumo siekį. Nuo paprastų pakeliamų platformų senovės civilizacijose iki šiuolaikinių išmaniųjų lovų - jos nuolat evoliucionavo, kad atitiktų besikeičiančius visuomenės poreikius ir pageidavimus.

     

    Lovų tipai

    • Platforminė lova: paprasta, žemai prie žemės prigludusi lova su čiužiniui skirta skersinių atramų sistema. 

     

    • Lova su galvūgaliu ir kojūgaliu: panaši į platformines lovas, tačiau paprastai kiek aukštesniu pagrindu ir galvūgaliu bei kojūgaliu.

     

    • “Rogių” tipo lova: pasižymi išlenktu galvūgaliu ir kojūgaliu, primenančiu rogutes. Šis stilius yra tradicinis ir elegantiškas.

     

    • Lova su baldakimu: lova, kurios viršuje yra rėmas užuolaidoms ar audiniui uždengti. Šis stilius gali suteikti kambariui prabangos ir karališkumo.

     

    • Divano lova: šį tipą sudaro pagrindas, kuris dažnai gerokai aukštesnis ir turi daiktų laikymo dėžes, ir ant viršaus dedamas storas tvirtas čiužinys.

     

    • Murphy lova: dar vadinama sienine lova, kurią nenaudojamą galima sulankstyti į sieną. Idealiai tinka mažoms erdvėms ar įvairios paskirties kambariams. Mažoms erdvės ypač tinkami sulankstomi baldai, tad jei turite nedidelę erdvę, bet norite ją vizualiai padidinti, skaitykite čia. O kokie dar būna sulankstomi baldai be sulankstomų sieninių lovų, skaitykite čia

     

     

    • Dviaukštė lova: lovos rėmas, kuriame viena ant kitos sudedamos dvi ar daugiau lovų. Dviaukštės lovos puikiai tinka vaikų kambariams arba vietoms, kur mažai erdvės.

     

    • Ištraukiama lova ant ratukų: ją galima laikyti po didesne lova ir prireikus ištraukti.

     

    • Reguliuojamos lovos: šių lovų galvūgaliai ir kojūgaliai gali būti reguliuojami, kad būtų patogiau. Jos puikiai tinka žmonėms, turintiems specifinių sveikatos sutrikimų ar pageidaujantiems ypatingo patogumo ir prisitaikomumo.

     

    • Dienos lova: lova, kurią dieną galima naudoti kaip sofą, o naktį - kaip lovą. Dažnai jos turi galvūgalius išilgai vienos pusės ir gali būti kombinuota su papildoma ištraukiama lova ant ratukų, kad būtų dar daugiau vietos miegui.

     

    Tobulos lovos pasirinkimas

    1. Įvertinkite savo erdvę: Išmatuokite savo kambarį, kad įsitikintumėte, jog lova patogiai tilps, paliekant pakankamai vietos kitiems miegamojo baldams ir judėjimui.

    1. Apsvarstykite savo poreikius: Pagalvokite, kas ir kokiu tikslu naudosis lova. Jei trūksta vietos, idealiai tiktų sieninė Murphy lova, ištraukiama lova arba dviaukštė lova.

    1. Atspindėkite savo stilių: Jūsų lova dažnai yra pagrindinis miegamojo akcentas. Rinkitės stilių, kuris papildytų jūsų interjerą ir atspindėtų jūsų asmenybę. Taip pat galite pasirinkti miegamojo komplektą su jūsų poreikius ir stilių atitinkančia lova. 

    1. Daugiausia dėmesio skirkite patogumui: Lova turėtų užtikrinti patogų miegą. Atkreipkite dėmesį į lovos aukštį ir kietumą, o jei turite specifinių komforto poreikių, apsvarstykite galimybę įsigyti reguliuojamą lovą.

    1. Nustatykite biudžetą: Lovos gali būti nuo labai ekonominių iki itin brangių. Nustatykite biudžetą, kuris atspindėtų jūsų gero miego svarbą, bet būkite pasirengę investuoti į kokybę.

    1. Galvokite apie ilgalaikę perspektyvą: Rinkitės lovą, kuri ilgainiui atitiks jūsų poreikius ir pageidavimus, bus tvirta ir tvari.

     

    Apibendrinant galima pasakyti, kad lova yra svarbus baldas, kurį reikia atidžiai rinktis. Nesvarbu, ar pirmenybę teikiate klasikinei rogučių tipo lovos elegancijai, erdvę taupančiai Murphy lovai, ar karališkam lovos su baldakimu žavesiui, įsitikinkite, kad ji atitinka jūsų erdvę, poreikius ir stilių bei suteiks nesuskaičiuojamą daugybę svajingų naktų!