Vadovas, kaip sukurti Fengšui (Feng Shui) miegamajame
-
Remiantis Fengšui, miegamasis yra svarbiausias namų kambarys. Čia einate atsipalaiduoti, miegoti ir pasisemti naujų jėgų, todėl labai svarbu, kad ši erdvė būtų subalansuota ir pripildyta teigiamos energijos.
Ne paslaptis, kad išlikti subalansuotam gyvenime gali būti sudėtinga, ypač kai tenka derinti įtemptą dienotvarkę, šeimyninius įsipareigojimus ir asmeninius santykius. Miegamasis yra saugi vieta, kur galite pabėgti nuo visų šių pareigų ir spaudimo. Be to, čia praleidžiate trečdalį savo laiko! Todėl svarbu sukurti tokią atmosferą, kuri padėtų greičiau užmigti ir ramiai miegoti naktį.
Fengšui miegamasis - tai miegamasis, kuriame nėra netvarkos ir trukdžių, jame turi būti tylu, ramu ir švaru. Norite gerai išsimiegoti ir pabusti žvalūs bei pasiruošę pradėti naują dieną. Taigi kaip atrodo fengšui miegamasis? Kokie patarimai, kaip susikurti ramią, atpalaiduojančią erdvę?
Kas yra fengšui?
Fengšui - tai praktika, kai daiktai erdvėje išdėstomi taip, kad sukurtų teigiamą energiją, pusiausvyrą ir harmoniją. Azijoje jis praktikuojamas jau tūkstančius metų, nes tai veiksmingas būdas, padedantis sukurti namuose jaukumo jausmą. Fengšui pagrįstas koncepcija, kad viskas pasaulyje turi energijos, įskaitant žmones, gyvūnus, augalus, orą, vandenį ir žemę. Fengšui - tai menas manipuliuoti energija, kad sukurtumėte sau geriausią įmanomą rezultatą. Tai nėra magija ar burtai, o tam tikros taisyklės ir principai, kuriuos galite taikyti savo aplinkoje, kad sukurtumėte teigiamą energijos srautą.
Fengšui miegamajame: pusiausvyra ir harmonija
Geriausias būdas pradėti - išvalyti ir susitvarkyti miegamąjį. Jei aplinkui guli per daug daiktų, tai gali sukelti stresą ir sutrikdyti jūsų miego režimą. Ir nors žinome, kad netvarka gali priversti mus jaustis neramiai, svarbu prisiminti, kad mūsų miegamieji turi būti vieta, kurioje atsipalaiduojame ir ilsimės, o ne vieta, kurioje dirbame ar mokomės.
Toliau atsižvelkime į tai, kaip šviesa veikia jūsų nuotaiką ir energijos lygį. Šviesa padeda reguliuoti mūsų cirkadinį ritmą, kuris reguliuoja viską - nuo miego, valgymo įpročių iki hormonų gamybos. Per mažai šviesos gali sukelti depresiją ir nuovargį, o per daug šviesos gali neleisti mums užmigti. Kad išvengtumėte abiejų variantų, rinkitės švelnų ir raminantį apšvietimą. Venkite pernelyg didelių ir ryškių šviestuvų, geriau rinkitės lempas kurios apšviečia baldus, skleidžiančias silpną šviesą arba reguliuojamo šviesos srauto šviestuvus.
Galiausiai pagalvokite, kokios spalvos jus įkvepia. Ar mėgstate baltas sienas ir tamsius baldus? O gal jus traukia ryškios spalvos ir drąsūs raštai? Kad ir kokie būtų jūsų pomėgiai, šiais elementais dekoruokite miegamąjį. Tai padės pasiekti pusiausvyrą ir harmoniją.
Svarbu laikytis šių taisyklių, jei norite sukurti ramų ir harmoningą miegamąjį.
Išlaikykite pusiausvyrą ir balansą kiekvieną dieną naudodamiesi šiais fengšui patarimais:
- Miegamojo fengšui svarbiausia yra lova, nes tai svarbiausias kambario baldas. Ji turėtų būti kambario centre, lygiagrečiai durims ir jokiu būdu neatsukta į duris. Geriausia statyti lovą šiaurinėje kambario pusėje, jei įmanoma, ji turėtų būti atsukta į rytus arba vakarus. Po lova nelaikykite daiktų.
- Energija kambaryje teka dviem kryptimis: nuo lovos aukštyn ir nuo lubų žemyn. Erdvė virš lovos vadinama "zenitu" - aukščiausiu kambario tašku. Jei turite didelę lovą, zenitas gali būti didesnis už pačią lovą.
- Jei turite naktinį staliuką, jis turėtų stovėti kairėje arba dešinėje lovos pusėje, o ne viduryje. Turint staliuką viduryje gali kilti įtampa ir užsisklendimo jausmas.
- Jei miegamajame turite rašomąjį stalą, pastatykite jį prie sienos, o ne kambario viduryje.
- Svarbi lovos galvūgalio padėtis - jis turėtų būti prie sienos, o ant jo neturėtų būti padėta papildomų daiktų.
- Veidrodžiai gali iškraipyti realybę, todėl kyla abejonių dėl savęs ir nesaugumo. Todėl miegamajame venkite veidrodžių. Jei visgi nuspręsite turėti veidrodį miegamajame, statykite jį atokiau nuo lango, nes veidrodžiai atspindi šviesą, kuri sukuria neigiamą energiją. Jei veidrodį pastatysite šalia lango, jis gali sukelti nemigą, depresiją ir nerimą. Virš veidrodžio netgi galite pakabinti paveikslą, kad išsklaidytumėte atspindį.
- Elektronika skleidžia elektromagnetines bangas, kurios gali sutrikdyti kūno bioelektrinį lauką. Todėl elektroninius prietaisus, tokius kaip telefonai, planšetės, nešiojamieji kompiuteriai, televizoriai ir kt. reikėtų laikyti kuo toliau nuo lovos.
- Spalvos veikia mūsų nuotaiką, emocijas ir mintis. Pavyzdžiui, raudona spalva verčia mus jaustis laimingus, o mėlyna - ramius. Rinkdamiesi miegamojo baldus, rinkitės neutralius tonus, pavyzdžiui, baltą, kreminę, pilką, juodą, rudą, rusvą, rusvą ir dramblio kaulo. Šios spalvos neskleidžia stiprių vibracijų, todėl jas geriau rinktis miegamiesiems.
- Tinkamai naudojamos žvakės sukuria teigiamą energiją. Tačiau jei žvakes deginsite visą dieną, jos turės neigiamą poveikį jūsų sveikatai. Žvakės turėtų būti uždegamos tik dieną, kad netrukdytų jūsų miegui.
- Meno kūrinius rekomenduojama kabinti kuo aukščiau, nes jie tarsi atima iš jūsų galias, kai yra pakabinti žemiau nei jūsų akių lygis.
- Nors tikima, kad naminiai gyvūnai neša sėkmę, tačiau jie gali atnešti nelaimę, jeigu trikdys jūsų poilsį ir miegą, todėl neleiskite naminių gyvūnėlių į miegamąjį.
- Augalai gali blokuoti či (energijos) srautą. Jie taip pat gali pritraukti vabzdžius, kurie gali platinti ligas. Todėl miegamajame augalų neturėtų būti.
- Ant naktinio stalelio, pastatykite Budos statulėlę. Ji simbolizuoja išmintį, užuojautą ir ramybę, todėl ją turėdami paskatinsite praktikuoti šias dorybes.
Gerai subalansuotas miegamasis yra labai svarbus sveikam gyvenimo būdui. Laikydamiesi šių paprastų nesudėtingų žingsnių galite sukurti erdvę, kuri padės atsipalaiduoti ir lengvai užmigti, taip pat skatins kūrybiškumą ir bus įkvėpimo šaltinis.
Daugiau patarimų pagal Fengšui praktiką namų erdvėms rasite šiuose straipsniuose: Fengšui pagrindai: Baldų išdėstymo principai., Fengšui virtuvės dizaino ir organizavimo patarimai., Kaip sukurti subalansuotą svetainės erdvę pagal Fengšui?